понеділок, 6 квітня 2020 р.

7 клас - зарубіжна література за 07.04.2020р.

Тема:

«ДИВА» ТА ЇХ СПРИЙНЯТТЯ ПЕРСОНАЖАМИ. ОПОВІДАЧ ТВОРУ (БАТЬКО). ОСОБЛИВОСТІ ДИТЯЧОГО СВІТУ В ОПОВІДАННІ. РОЛЬ ЕЛЕМЕНТІВ ФАНТАСТИКИ У НОВЕЛІ «ЧАРІВНА КРАМНИЦЯ».

Записуємо  тему та дату  уроку в зошит!

Мета:
навчальна: підсумувати й узагальнити вивчене про твір; допомогти учням усвідомити його ідейне-художнє та виховне значення; вчити виділяти ключові моменти; висловлювати оціночні судження, почуття та враження;
розвивальна: розвивати в учнів образне, критичне мислення, навички узагальнення вивченого, виділення елементів композиції, сюжету та визначення їхньої ролі в розкритті теми та головної думки;
виховна: виховувати потребу берегти дитячі мрії і враження, оптимістичне сприйняття світу.
Обладнання: текст твору, кросворд, тестові завдання.

Хід уроку
  
1. Виконайте тести обравши 1 правильну відповідь.
 Тест за змістом твору Г.Уеллс   "Чарівна крамниця"-письмово(  12б)
1.     Де знаходилася чарівна крамниця:
а) на Оксфорд-стріт;        б) на Бейкер-стріт;           в) на Ріджент-стріт.
2. Головного героя новели звати:
а) Джіп;                             б) Джім;                            в) Джейк.
3. Почухавши потилицю, продавець ніби з голови витягнув:
а) монетку;                       б) скляну кульку;             в) маленького ліхтарика.
4. Із капелюха фокусника випурхнув:
а) голуб;                            б) кролик;                          в) котик.
5. Скільки пакунків отримав хлопчик:
а) жодного;                       б) два;                                в) чотири.
6. Господар крамниці смикав маленьку істоту, відриваючи від батькового рукава:
а) маленьке жабеня;         б) невеличке чортеня;     в) кумедне мавпеня.
7. Фокусник запропонував гостям відвідати:
а) бібліотеку;                    б) виставку;                      в) кафетерій.
8. На одній з коробок з’явилася:
а) печатка;                         б) ціна;                              в) адреса та ім’я Джіпа.
9. Хлопчик запропонував батькові пограти у:
а) футбол;                          б) піжмурки;                    в) карти.
10. Продавець накрив Джіпа:
а) великим барабаном;      б) чарівним капелюхом;   в) шапкою-невидимкою.
11. Додому батько з сином повернулися:
а) на кінній повозці;          б) на метро;                     в) у кебі.
12. В одному з пакунків було:
а) кошеня;                          б) цуценя;                        в) мишеня.


2. Встановлення хронологічної послідовності подій у творі- письмово(7б)
А) Фокусник намагається накрити хлопця барабаном.
Б) Джіп із батьком потрапляють у чарівну крамницю.
В) Батько зупиняє кеба.
Г) Омріяні подарунки.
Д) Відвідини виставки.
Е) Солдатики в руках Джіпа оживають.
Є) Поява скляних кульок.

Запам*ятай!
Уявлення дитини про реальний світ є неповторними і унікальними. І шкода, що з плином часу, стаючи дорослими, ми втрачаємо цей дар, сприймаючи життя у сірих фарбах.
Саме про урок сприйняття життя як чарівного свята, який маленький хлопчик дає своєму батькові, і йдеться в оповіданні «Чарівна крамниця». Бо, як нам здається, інколи і діти можуть багато чого навчити своїх батьків.

3. Розгадування кросворду( 12б письмово)






1.








2.





3.




4.











5.



















6.













7. 









8.





9.






10.




11. 










12.




13.




















1.     Скільки пакунків отримав Джіп?
2.     Річ, з допомогою якої батько спіймав таксі.
3.     Назва вулиці, де відбуваються події.
4.     Ім’я хлопчика – головного героя.
5.     Що у продавця було різного розміру?
6.     Ім’я  пихатого хлопчика, який не зміг потрапити у крамницю.
7.     Назва лондонського таксі.
8.     Яку тваринку герої помітили за капелюхом?
9.     Батько побоювався, щоб господар крамниці не помістив Джіпа у … .
10.                       Джіп запропонував батькові пограти у цю гру.
11.                       В одному з пакунків хлопець виявив живе … .
12.                       Скляні кульки, які демонстрував фокусник, опинялися у Джиповій … .
13.                       Хлопчик завів батька до крамниці, тримаючись за його … .

Ознайомся!

Вже саме місцезнаходження магазину є загадковим і фантастичним — щось у ньому є невловиме, схоже на міраж. Такими видаються і іграшки, що продаються там: «Зникаюче яйце», «Маля, яке плаче, мов живе», «Купи і дивуй друзів». Так само і увійти до крамниці можуть тільки добрі, виховані, чемні малюки. Для вередунів вхід туди закритий.
Для дітей, які вірять у диво, воно є на кожному кроці: з голови продавця вилітають скляні кульки і опиняються в кишені, продавець перетворюється на кролика, олов’яні солдатики оживають, чарівний щит, чоботи-скороходи і шапка-невидимка мають свою реальну ціну.
Покинувши чарівну крамницю, батько аналізує, як сприйняв цю пригоду син. Виявилося, що він сприйняв чари як щось природне і був задоволений цим днем. Після прочитання цього чудового оповідання хочеться сказати: «Дорослі, не забувайте, що ви теж колись були дітьми!»

4. Перевір свої знання за змістом новели( Усно).
- До чого хоче привернути увагу автор у своєму творі?
 новелі «Чарівна крамниця» пись­менник заглиблюється і намагається по-своєму вирішити одвічний конфлікт батьків і дітей.)
- Як ви вважаєте, чи легко бути дорослим?
(Бути дорослим доволі складно. Ти повинен відповідати за кожне своє необачне слово, за кожен вчинок. До цієї величезної відпові­дальності додаються щоденні турботи, пов’язані з потребою постій­но заробляти на хліб. У круговерті буднів поступово втрачається дитяче захоплення світом, дитяче здивування і радість пізнання нового. Проблема загострюється ще більше, коли у дорослої праг­матичної, іноді й розчарованої життям людини, з’являється малень­ка дитина. Поява дитини — це величезна радість і величезна відпо­відальність, але вже не за свої власні вчинки, а за вчинки маленько­го дива.)
-         Яка місія покладена на дорослого?
( Дорослий має навчити дитину розрізняти добро і зло, спра­ведливість і кривду, любов і ненависть.)
- А чи може дитина навчити чогось дорослого?
( З іншого боку, і дитина може навчити дорослого — щирості та справжній непідробній ра­дості.)
- Які реальні та фантастичні події ви помітили у творі?
( У новелі «Чарівна крамничка» відбуваються події фантастичні, але й реальні за своїм внутрішнім наповненням. Батько вже багато років проходить повз крамницю іграшок. Жодного разу йому навіть на думку не спадало зазирнути у той іграшковий світ. Але у героя є син, у якого через сто днів відбудеться день народження.)
-         Чому дорослі не вірять у дива?
(Дорослі знають, що творцями дива мо­жуть стати лише вони самі, а тому поступово втрачають взагалі віру в те, що диво існує. Так і батько, герой новели, сприймає крамничку про­сто як крамничку — місце, де можна щось придбати. Натомість для героя твору крамничка — це місце, де втілюються його мрії.)
-         Як батько пояснює дивовижні події?
(Не зупиняють батьківську раціональність ті дива, які відбувають­ся у приміщенні крамнички. Він може все пояснити. Господар крам­ниці — не чарівник, а звичайнісінький фокусник, а всі ті чудернацькі витівки — то лише спроба заробити гроші.)
-         Що непокоїть батька?
( Велике занепокоєння батька викликає поведінка сина, який все більше захоплюється тим, що відбу­вається, все більше довіряє чарівнику. Насправді ж чарівник, а як ще може бути у казковому світі, — представник сил добра. Він намагаєть­ся показати, як дитина сприймає світ — вона готова повірити у диво, вона відкрита для всього нового і незвичайного, а тому й готова зустрі­ти всі можливі зміни.)
-         Що своїм твором хотів сказати нам автор?
( Письменник ненавидів людей, які занурювали­ся у все звичне раз і назавжди. Він хотів довести, що дитяча уява, дитя­че світосприймання, саме в цьому переважає дорослий прагматизм і раціоналізм. Можливо, дорослі зможуть уникнути тих багатьох поми­лок саме тоді, коли відкриються цьому прекрасному світу і будуть сприймати диво як справжнє диво, а не витівки фокусника.)
 5. Домашнього завдання! 
Написати творче завдання «Я – володар чарівної крамниці». («Мої враження від новели «Чарівна крамниця» »)
Можете надіслати мені  у вайбер - у надрукованому вигляді!
Хочу також зазначити  те, що тест у класній роботі виконуємо обов*язково! Всі інші письмові завдання виконує той, хто хоче одержати додаткові оцінки за тему, яку ми вивчаємо!
Завдання для 3 класу з англійської мови на 06.04.2020р.
  
Тема: Мої минулі вихідні. Вдосконалення навичок                           читання. Вимова вивчених слів.


  1. Прочитайте та пригадайте вивчені слова!    

       in bed  - у ліжку
       at home - вдома
       at the cinema- в кінотеатрі
        at the circus- в цирку
         at the beach- на пляжі
          at the shops - в магазинах
          at the a playground - на дитячому майданчику
             a playground- дитячий майданчик
             a pond - ставок 

             a wet dog- мокра собака
1.   2.


    3.                                             
     4.
                                                
5.    6.

Використовуючи слова співставте з картинкою!
2. Розгянути та пригадати використання теперішнього та минулого часу дієслова "To be".( Present Simple - "To be"(am, is, are) в підручнику ст.150. Past Simple - "To be"(was,were)ст.153.

3. Прочитай текст та зробіть  письмові вправи до текту в зошиті, тільки перед цим записуємо день, дату та місяць.
                                             Monday, the sixth of April
                                                         Classwork
                                                           


My room

This is my room. My room is light and clean. There are two windows in my room and there are white curtains on it. There is a TV set in my room. It is near the wall on the left. There is a sofa next to the armchair. There is a lamp near the armchair.  You can sit and read a book there. There is a carpet on the floor. It is yellow. There is a picture above the sofa. There is a wardrobe in the corner of the room. There is a mirror on the wall.
Task1.  True or false (поставити правиде + якщо це речення правдиве і - якщо неправдиве(True +), (false -)
1. The curtains are white. 
2. There is one window in my room.  
3. There is a TV set in my room.  
4. There is an armchair near the sofa.  
5. There is a carpet on the floor. 
6. There is a mirror on the wall.

Task2. Choose the correct answer(прочитайте запитання та оберіть 1 правильну відповідь).
1. How many windows are there in the room?
    a) three windows; b) two windows; c) four windows.
2.  The curtains are …
     a) white; b) blue; c) pink.
3. What is near the wall?
     a) TV set; b) sofa; c) computer.
4.  Where is a lamp?
     a) on the floor; b) near the wall; c) near the armchair.
5.  The carpet is …
     a) black; b) yellow; c) red.
6.  Where is a picture?
     a) on the table; b) on the shelf; c) above the sofa. 
4. Домашнє завдання--у друкованому workbook -зошиті впр.2,ст.55. 
Робота з текстом "My room" і вправами до нього виконати - ОБОВ*ЯЗКОВО!